چگونه در عکس های پرتره زیباتر باشیم؟
چگونه در عکس های پرتره زیباتر باشیم؟

برای اینکه در پرتره ها و عکس ها هم زیبا باشید لازم هست به چند نکته و ترفند آرایشی دقت داشته باشید.

عکاسی پرتره چیست؟
عکاسی پرتره یا عکاسی از چهره به آن اندازه که فکر می کنید، ساده نیست! ممکن هست شما فقط یک عکس عادی بگیرید و انتظار داشته باشید که فتوشاپ تمام نواقص و عیب های عکس رو درست کنه و یک عکس شگفت انگیز و عالی رو براتون ایجاد کنه. اما در واقع این کار به همین سادگی هم نیست!
اگر به عکس روی مجله های معروف دقت کرده باشید خواهید دید که این عکس ها واقعا شگفت انگیز هستند. برای زیباتر دیده شدن در عکس ها علاوه بر اینکه حرفه ای بودن دوربین و عکاس از اهمیت زیادی برخوردار هست، نوع آرایش هم میتونه خیلی موثر باشه. اگر شما هم دوست دارید در عکس هاتون خیلی عالی و بی نظیر دیده شوید، لازم هست به چند نکته و ترفند آرایشی دقت داشته باشید.
 
از لوازم آرایش پر زرق و برق استفاده نکنید
اگرچه پرتره ها در محیط استودیو یا در محیط باز گرفته می شوند اما معمولا از فلش یا بازتابنده های نوری برای عکاسی استفاده میشه و ممکنه این نور، باعث بشه تا رنگ و نور چهره غیرطبیعی دیده بشه. اولین نکته ای که در این زمینه وجود داره این هست که نباید از لوازم آرایش اکلیکی و پر زرق و برق برای ارایش چهره استفاده کنید. این محصولات آرایشی میتونن بازتاب خیلی زیادی روی چهره ایجاد کنند و ممکنه عکس خراب بشه! پس بهترین کار این هست که از محصولات آرایشی مات و لطیف استفاده کنید و به هیچ عنوان استفاده از پرایمر رو فراموش نکنید!

آرایش صورت رو در زیر نور طبیعی روز انجام بدید
نور در فضای باز، با چیزی که از پشت پنجره وارد اتاق میشه خیلی متفاوت هست. پس برای اینکه آرایش صورت خیلی خوب و طبیعی باشه لازم هست که آرایش مخصوص عکاسی رو در زیر نور طبیعی روز انجام بدید. آرایشی که در زیر نور مصنوعی و زیاد و یا در اتاقی با روشنایی کم، انجام میشه، وقتی در محیط بیرون و در زیر نور طبیعی قرار می گیره، کاملا متفاوت خواهد بود. پس اگر قرار هست در بیرون از منزل عکاسی داشته باشید به این نکته توجه کنید.
 
استفاده از کانسیلر
خطوط و تیرگی زیر چشم ها معمولا در عکس های پرتره به خوبی دیده می شوند. پس لازم هست که قبل از عکسبرداری، با استفاده از کانسیلر، تیرگی ها و خطوط ریز اطراف چشم رو پوشش بدید. البته باید کانسیلر رو به خوبی روی پوست ترکیب کنید تا حالت خیلی سفیدی در زیر چشم ایجاد نشه.
 
تیره کردن پلک و مژه ها
تجربه نشان داده است که چشم های بدون آرایش، عکس ها و پرترهای خیلی خسته کننده و بی روحی خواهند داشت! چشم ها نقطه کانونی هر عکس و پرتره ای هستند. پس پیشنهاد میشه چشم هاتون رو با خط چشم و ریمل مشکی، مشخص تر و زیباتر کنید تا عکسهای بهتر و جذاب تری داشته باشید. رنگ تیره و مشکی یکی از بهترین انتخاب های برای آرایش چشم هست. این رنگ کنتراست خیلی خوبی در چشم ها ایجاد میکنه و باعث میشه تا سایر قسمت های چهره هم در عکس ها زیباتر دیده شوند.
 
استفاده از مژه مصنوعی
مژه های پرپشت و عالی در عکس ها عالی هستند! اگر قرار هست پرترهای هنری و دراماتیک ثبت کنید، بهتر هست به سراغ مژه مصنوعی های چشمگیر بروید! این مژه های مصنوعی باعث میشن تا چشم ها خیلی بهتر و عالی تر در عکس ها دیده شوند و عکس های فوق العاده تری خواهید داشت.
 
اضافه کردن رنگ به گونه ها
حتی اگر گونه های خیلی برجسته و زیبایی داشته باشید، اگر از رژگونه مناسب استفاده کنید، این زیبایی آنطور که باید، در عکس ها دیده نخواهند شد. پس بهتره قبل از شروع عکاسی کمی رژگونه طبیعی و بدون درخشش زیاد، بر روی گونه ها بزنید تا هم رنگ پوستتون شاداب تر بشه و هم اینکه چهره جذاب تری در عکس ها داشته باشید.
 
هرگز رژلب رو فراموش نکنید
به غیر از چشم ها، لب ها هم یکی دیگه از قسمت های جذاب چهره هستند که در عکس ها مورد توجه قرار می گیرند. رنگ لب به طور طبیعی چند درجه با رنگ پوست تفاوت داره و اگر در هنگام عکاسی رژلب مناسبی نداشته باشید، لبها مانند یک زمین خشک شده در عکس ها دیده خواهند شد که جلوه خوبی نداره. پس بهتره حتما رژلب مناسبی رو انتخاب کنید و در هنگام عکاسی روی لب بزنید.
 
قرمزی چشم رو برطرف کنید
اگر چشم هاتون حساس هست و بعد از آرایش کردن و یا قرار گرفتن در زیر نور خورشید، قرمز میشه، بهتر هست که قبل از عکاسی این قرمزی رو با استفاده از قطره های چشم برطرف کنید تا چشم هاتون در عکس ها زیبا دیده شوند.


   سایر ترفندها
شاخصه های انتخاب آرایشگاه مناسب
شاخصه های انتخاب آرایشگاه مناسب
انتخاب یک آرایشگاه خوب و مطمئن یکی از مهمترین مواردی است که قبل از هر مراسمی باید به آن توجه ویژه ...
اطلاعات بیشتر...
پاکسازی پوست صورت
پاکسازی پوست صورت
زندگی در شهرهای آلوده و داشتن مشغله زیاد و نرسیدن به پوست صورت باعث میشود منافذ پوست پر شود از ...
اطلاعات بیشتر...
راه کار مناسب جهت خشک کردن موها
راه کار مناسب جهت خشک کردن موها
خشک کردن مو مخصوصاً برای افرادی که موهای بلندی دارند کار دشواری است که اگر صحیح و اصولی انجام نشود، ...
اطلاعات بیشتر...
   نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


ساری، خیابان طالقانی،
011
info[at]SariBeauty.ir

معرفی امکانات صفحات مراکز

© 2019 (saribeauty.ir/). All rights reserved | Powered By : dorweb.ir